Konwencje

Z Dogsportpedia - Wiki sportów kynologicznych
Skocz do: nawigacja, szukaj

Z uwagi na potencjalnie liczne tematy poruszanych artykułów warto zachować pewne zasady.

  • Strony poświęcone zawodnikom powinny nazywać się prosto imię i nazwisko np.: Susanne Schwarzmann.
  • Strony poświęcone psom powinny być zaadresowane pełnym psim imieniem. W przypadku psów hodowlanych jest to imię hodowlane i przydomek hodowli np. Lovely Workaholic's Ideal Java. Ponieważ informacja o hodowli może być zawarta w artykule dla psa, nie ma sensu trzymać konwencji nakazującej imię hodowlane pisać wielkimi literami, zwłaszcza, że wiele źródeł się jej nie trzyma i to wprowadza tylko dodatkowy bałagan. Psy bez rodowodu adresowane są imionami domowymi - tutaj jednak niewątpliwie pojawią się konflikty, które z czasem będziemy rozwiązywać.
  • Strony poświęcone zawodom powinny być tak nazwane, żeby uniknąć potencjalnych konfliktów. Po pierwsze więc warto zawrzeć rok ich odbywania się w nazwie, po drugie jeśli zawody nie należą do konkretnej serii wydarzeń, warto zawrzeć dyscyplinę. Stąd mamy np. Zawody obedience Warszawa 2016 i Dog Games Summer 2015.
  • Wreszcie możemy wprowadzić strony poświęcone konkretnym zagadnieniom związanym z zawodami lub informacje bardziej ogólne z nimi związane - np. Mistrzostwa Polski Obedience (trick polega na tym, że nie wskazujemy roku, czyli jest to artykuł poświęcony wszystkim zawodom z tej kategorii).
  • Wskazane jest, żeby artykuły były oparte na źródłach zewnętrznych - np. zestawieniom wyników na wydarzeniach zawodów, stronom zawodów, wynikom na stronach federacji, stronach domowych itd.